Astronot Türk Olursa

Written By: Süper Beyin - Nis• 22•13

Your ads will be inserted here by

Easy Plugin for AdSense.

Please go to the plugin admin page to
Paste your ad code OR
Suppress this ad slot.

astronot

Bir mavra da Ahmet Şerif İzgören’in “Şu Hortumlu Dünyada Fil Yalnız Bir Hayvandır” adlı kitabından.İlk Türk astronotlar uzaya gidecekler; son akşam “Gidelim şöyle son bir demlenelim” diyorlar. Türk uzay gemisi ya, Allah’a emanet. Neyse gidiyorlar bir meyhaneye; herkes bunları televizyondan tanıyor, bir izzet ü ikram sormayın gitsin.

– Ne içersiniz?

– Rakı…

– Hayatta olmaz abi, yarın uçuşunuz var, vermeyiz.

Başka meyhaneye gidiyorlar, aynı muhabbet… Bunlar içki içemeden dönüyorlar, Ankara Çinçin Bağları’ndaki uzay üssüne. Bu arada biri ötekine diyor ki:

– Abi, ben yakıtın formülünü okumuştum, içinde bayağı alkol var! Gözleri parlıyor ve bir hortum bulup yakıttan üç beş kadeh içip odalarına çekiliyorlar. Gece saat iki, birisinin telefonu çalıyor, açıyor telefonu, diğer astronot:

Your ads will be inserted here by

Easy Plugin for AdSense.

Please go to the plugin admin page to
Paste your ad code OR
Suppress this ad slot.

– Abi yakıt midende gaz yaptı mı?

– Evet.

– Aman ha, sakın yelleneyim deme! Ben şu anda Japonya’dayım.

 

Evet, hakikaten gülünmesi ve de ibret alınması gereken bir hadise. Ne var ki asıl gülünmesi gereken ibareyi söylemedik. Yellenmek yerine “osurmak” fiilini kullansaydık okuyucu, gülmekten herhalde yerlere yatardı. Olmadı mı? Terbiyeye mugayir mi kaçtı? Eskiler, hoşa gitmeyecek fiil ve durumları o şeylerin rakam değeri olan ebcet hesabı ile ifade ederlermiş. Bunun ne menem bir şey olduğunu anlamak için size bir hikaye daha nakledeceğim.

 

Mehmet Akbulut

www.superbeyin.gencgelisim.com

Bir önceki yazımız olan Ruhsal Varlığımız başlıklı makalemizde insanın ruhsal gücü, ruhsal bir varlık olarak insan ve ruhsal varlığımız hakkında bilgiler verilmektedir.

You can follow any responses to this entry through the RSS 2.0 feed. You can leave a response, or trackback from your own site.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir