Başarıya Ulaştıran Sözler: Bakış Açısı

Written By: Süper Beyin - Nis• 10•13

Your ads will be inserted here by

Easy Plugin for AdSense.

Please go to the plugin admin page to
Paste your ad code OR
Suppress this ad slot.

basari

Yüzyıllar boyunca kuşaklardan kuşağa taşınan en önemli mirasın ne olduğunu düşünecek olursak bunun “söz” olduğunu görürüz. Her ne kadar “Söz uçar yazı kalır.” demişlerse de söz boşluğa değil gelecek kuşakların hafızasına uçmaktadır. Bu öylesine bir uçuştur ki, her metresinde tecrübe, bilgi, birikim, analiz, değerlendirme, yorum, bilgelik gibi yolcuları sırtına yüklemektedir.
Söz önemlidir. Söz ‘hayatın anlam şifresini’ kalbinde taşımaktadır. Ona ulaşmak için yapmamız gereken kendi kalbimizin kapısını ona aralamaktır. Söz; kalbin süzgecinden geçip beynin kıvrımlarını aşıp hayat arenasında rakipleri ile karşılaşacak insana rehber olduğunda kıymeti anlaşılacak bir mücevher gibidir.
Her söz yaşam yolculuğumuzda yolumuzu kaybettiğimizde bize bir pusula olacaktır. Yeterki onların ışığını görebilelim ve izini takip edebilelim.
Daha güzel bir yaşam için sevgiyle…

“Çeyrek saatten beri duran bir gökkuşağına insan artık bakamaz.” Goethe

“Biz uçuruma bakarken, uçurum da bize bakar.” Nietzsche

“Anlamak için görmek, görmek için de dikkatle bakmak gerekir.” Pitigrilli

 

Niyazi Fırat Eres

www.superbeyin.gencgelisim.com

Bir önceki yazımız olan Hipofiz Bezi başlıklı makalemizde hipofiz bezi, hipofiz bezi ne işe yarar ve hipofiz bezinin görevleri hakkında bilgiler verilmektedir.

You can follow any responses to this entry through the RSS 2.0 feed. You can leave a response, or trackback from your own site.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir