Beyinde Verilerin Depolanması

Written By: Süper Beyin - Haz• 06•13

Your ads will be inserted here by

Easy Plugin for AdSense.

Please go to the plugin admin page to
Paste your ad code OR
Suppress this ad slot.

10

 

İnsan beyninin kapasitesi hala bir sır. İnsan beyninin çok az bir kısmını kullanabildiğinizi düşünürsek bu dahada mucizevi bir hal alır. Beyin önem ve biçim sırasına göre devamlı bir filtreleme ve tasnif işlemi uıygular. Vucudumuzdaki 5 duyu organımızla topladığımız milyarlarca bilgi görüntü ve algıyla oluşturulan kaynaklar itina ile tasniflenir ve depolanır.Her bilginin kullanım macı önemi ve içeriği dolayısıyla farklı farklı klasörlerde saklanır Bu işlem ömrünüz boyunca itina ile yapılır.

Bu bilgilerin kullanım amacı, sası yada depolama hızı tamamen sizin oluşturduğunuz alışkanlık, merak yada ilgi ile alakalıdır. Siz daha modelini bile hatırlayamazken arkadaşınızın motor gücü veya şasi numarasına kadar arabasının tüm özelliklerini bilmesi bu konu ile alakalıdır. Her insan keni özelliklerine ve durumuna göre bir bilgi ve belge işleme ve nem sırası oluşturma yeteneğine sahiptir.

Bu betimleme ve seçicilik sizi var eden olguyu belirler. Bilinçaltınıza attığınız bilinçli yada bilinçsiz bu veriler bu oluşumda söz sahibidir.

 

Serkan Ertem

www.superbeyin.gencgelisim.com

Bir önceki yazımız olan Kendinizi Tanıyın başlıklı makalemizde kendini nlp ile tanıma, kendini tanımak ve kendinizi tanıyın hakkında bilgiler verilmektedir.

You can follow any responses to this entry through the RSS 2.0 feed. You can leave a response, or trackback from your own site.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir