Çözüm Vadisi

Written By: Süper Beyin - Haz• 02•13

Your ads will be inserted here by

Easy Plugin for AdSense.

Please go to the plugin admin page to
Paste your ad code OR
Suppress this ad slot.

çözüm

 

Mazeret hastalığı diğer davranışlarımız gibi öğrenilmiş bir davranıştır. Hayat hiç çocukluğumuzdaki gibi değildir. Çocukken kendimize ait bir dünyamız ve kurallarımız vardı. Çocukken algıladığımız hayat gizemli, neşeli, keyifli ve eğlenceli iken, bugün ki yaşantımızda zorluklar, mücadele, sıkıntılar, para kazanma kaygısı var. Kısacası yaşamın başka bir yüzüyle karşı karşıyayız.

Bu yeni yüz; çocukluğumuzdaki mutluluğu unuttururken mazeretler üreterek kaçmayı öğretti bize.  Çocukluğumuza ait o dünya kimimizin hatıralarından dahi silinmişken, kimimiz o döneme ait hatıralarını daha dün yaşadığı olaylar kadar canlı tutmayı başarıyor ve mazeretlerden kaçabiliyor.

Mazeret hastalığı öğrendiğimiz bir davranış olduğuna göre; aslında başlangıçta ona sahip değildik ve sahip olmaya da ihtiyacımız yok. Bizim ihtiyaç duyduğumuz tüm kaynaklar zaten içimizde var. Mutluluk, huzur, başarı… Tüm bu duyguları bir zamanlar yaşadınız. Bilinçaltınızda kayıtları var. Yeter ki onları mazeretlerin gerisine itmek yerine su yüzeyine çıkarın.

Your ads will be inserted here by

Easy Plugin for AdSense.

Please go to the plugin admin page to
Paste your ad code OR
Suppress this ad slot.

Hepiniz seçim yapma gücüne sahipsiniz. Hayattan aldığınız sonuçlara bir bakın. Sonuçları büyük ölçüde aldığınız kararların ve eylemlerin belirlediğini göreceksiniz.

Olumsuz düşüncelerinizden, negatif duygularınızdan ve mazeretlerinizden kurtulduğunuzda çözüm üretirsiniz. Mazeretlerin arkasına saklanıp, göremediğiniz şeyler aslında çözümler ve gerçeklerdir.

Mazeretler kavşağının bittiği yerde çözüm vadisi başlar. Sorunlarınızdan kurtulmak istiyorsanız; kavşağı geçip çözüm vadisine ulaşmalısınız.

 

Müge Kasaroğlu

www.superbeyin.gencgelisim.com

Bir önceki yazımız olan Mazeret Hastalığı başlıklı makalemizde mazeret, mazeret hastalığı ve mazeret üretmek hakkında bilgiler verilmektedir.

You can follow any responses to this entry through the RSS 2.0 feed. You can leave a response, or trackback from your own site.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir