Davranışlarınızı Değiştirin

Written By: Süper Beyin - Haz• 24•13

Your ads will be inserted here by

Easy Plugin for AdSense.

Please go to the plugin admin page to
Paste your ad code OR
Suppress this ad slot.

mutluluk-mutlu-yuzler

 

Duygu, bedenimizin ve ruhumuzun yaşam atmosferidir. Atmosferdeki yaşam gazları ile hayat buluruz. Ruh ve beden muhteşem duygularla beslenince, içerideki düşünceler değişir ve içerideki düşünceler değişince de davranışlar değişir. Çevrenizi korumakla ilgili duygularınızı değiştirecek bir değişimi başardığınızda, çevreniz de değişmiş olur. Nasıl bir çevrede yaşamak isterdiniz? Yaşam atmosferinizdeki zehirli gazlardan kurtulmalı değil miyiz artık? Duygu atmosferimizdeki tüm kirlilikleri, içsel ve dışsal parazit yapan sesleri temizlemeli değil miyiz? Düşüncelere hükmeden duyguları seçmeli değil miyiz? Bizi mahkum eden düşünceler yerine, bize yaşam enerjisi verecek düşünceleri hayata geçirip davranışlarımızla insan olmanın onurunu ve hazzını yaşamalı değil miyiz?

Ne dersiniz, yetmez mi artık? Çevrenizdeki bıkkınlık getiren davranışları değiştirmenin vakti gelmedi mi? Çevremizin değişmesi, duygu ve düşüncelerimizin, daha önemlisi davranışlarımızın değişmesi ile olmayacak mı? “Buraya çöp döken eşektir!” yazıları yazmaktan bıktıysak, ya komşularımızı ya da komşuluklarımızı değiştirmeliyiz. Çünkü yıllardır yazdığımız duvar yazıları ile değişimi başaramadık, değil mi efendim?

 

Münir Arıkan

www.superbeyin.gencgelisim.com

Bir önceki yazımız olan Bir Olumlu Düşünme Stratejisine Sahip Olmak başlıklı makalemizde olumlou düşünme stratejisine sahip olmak, olumlu düşünme stratejisi ve olumlu düşünmek hakkında bilgiler verilmektedir.

You can follow any responses to this entry through the RSS 2.0 feed. You can leave a response, or trackback from your own site.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir