Düşünceler Büyürse Başarılar da Büyür

Written By: Süper Beyin - Nis• 28•13

Your ads will be inserted here by

Easy Plugin for AdSense.

Please go to the plugin admin page to
Paste your ad code OR
Suppress this ad slot.

beynimizi ne kadar kullanıyoruz

 

Küçük hesaplarla ancak küçük işler elde edebiliriz. Kişisel gelişimcilerin çoğu, büyük fikir ve planların, küçük fikir ve planlardan daha zor olmadığını söylüyor. Ayda birkaç otomobil satmak için gereken çaba, bir simitçinin geçimini sağlamak için gün boyu sarf ettiği çabadan fazla değildir.

Hayatımız sönük geçiyorsa düşüncelerimize bakmamız gerekiyor: Onlar da muhtemelen sönüktür. Dr. Muhammed Bozdağ’ın dediği gibi :” Zihninizin bakabildiği yere kadar göreceksiniz” . Ömrümüze katacağımız her zenginlik, mutlaka düşünce zenginliğimizden gelen birtakım sinyallerden kaynaklanacaktır. Einstein :” İnsan, aklının sınırlarını zorlamadıkça hiçbir şeye ulaşamaz.” demiş. Fiziksel durumumuz, maddi imkânlarımız küçük görünebilir. Ancak duygularımız, hayallerimiz ve düşüncelerimiz sınırsızdır.

Düşünme biçimimiz bizi ya başarıya götürür ya da batırır. İnsan nasıl düşünüyorsa öyle yaşar. Evrenin Sahibi bizlere düşünme, hayal etme, zihinde canlandırma yeteneği vermiş… Bu güç sadece insanda var. Yaşamımızı düşüncelerimiz yönetiyor; düşüncelerimizin sonu yok… Düşüncelerimiz sadece beynimizle de sınırlı değildir. İnsan maddi olduğu kadar spritüel bir varlıktır. Düşünce biçimimiz bizi olumlu bir yaşama götürebileceği gibi sefil bir yaşama da götürebilir. Büyük başarıları elde etmek için olağanüstü birisi olmamıza gerek yok… Ancak hedeflere götürebilecek şekilde düşünmemiz, harekete geçmemiz ve Evrenin Sahibine güvenerek O’ndan istememiz takdirde kazanabileceğimiz şeyler çoktur…

Başarılarımız, beynimizin büyüklüğüyle değil, düşüncelerimizin büyüklüğüyle belirlenecektir. Bizler düşüncelerimizin ürünüyüz. Başarılı kişiler bellek bankalarına olumlu ve büyük düşünceleri yatırmışlardır.

 

Yüreğindeki Sen/Selçuk Alkan/Akis Kitap

www.superbeyin.gencgelisim.com

Bir önceki yazımız olan Şükrederek İstemek başlıklı makalemizde elindekilere şükrederek istemek, neden şükür ve şükrederek istemek hakkında bilgiler verilmektedir.

You can follow any responses to this entry through the RSS 2.0 feed. You can leave a response, or trackback from your own site.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir