Eşek demokrat olmamalı, olursa canına mal olur

Written By: Süper Beyin - Haz• 16•13

Your ads will be inserted here by

Easy Plugin for AdSense.

Please go to the plugin admin page to
Paste your ad code OR
Suppress this ad slot.

esek

 

Yük taşırdı; yağmur, çamur demeden eşekliğin doğası gereği çalışır dururdu. Sahibinin Mercedes’i idi. Taşıdığı odunun neden kesildiğini, değirmene neden gittiğini, hatta hayvanlar içinde en çok cinsel tacize neden hep kendisinin uğradığını bilmezdi. Bildiği tek şey bu dünyada eşekoğlu eşek olarak yaşamaktı.

O yıllarda Halk Partisi İktidarda, Demokrat Partisi ise muhalefetteydi. Ülke, yine siyasi kaoslarından birini yaşıyordu. Halk Partililer ile Demokrat Partililer birbirlerine  düşman kesilmiş, özellikle doğuda bu düşmanlık kanlı çatışmalara bile neden olmuştu. Halk Partisinin iktidarından yararlanan büyük aşiret sahiplerinin çoğu aşiretleriyle birlikte bu partinin Askerî gücünü temsil ediyorlardı. Bu bölgede iki parti arasındaki çekişme öyle bir safhaya gelmiş ki, Halk Partililer kendi partilerinden olmayanın anasını ağlatıyorlardı. Avcı Birlikleri oluşturarak resmen kendi deyimleri ile Demokrat avına çıkıyor ve Ankara’daki büyüklerine bağlılıklarını gösteriyorlardı.

 

Yine birgün eşeği ile değirmenden dönerken Halk Partili avcı birliklerine yakalanan köylü hemen sorguya çekilir:

– Halk misan? Demokrat misan babo? diye sorarlar.
Köylü canını kurtarmak için köylü kurnazlığını işleterek:
– Babo valla ben “Halkım” ama eşeğim “Demokrat”tır, der.
Köylünün bu ifadesinden sonra avcı birlikleri eşeği yoğun bir ateşle kurşuna dizerler.
Yargısız infazla kanlar içinde yerde yatan Demokrat eşek, “Demokrasi Şehidi” olma gibi siyasî bir unvanı canı pahasına almıştı.

 

Mehmet Akbulut

www.superbeyin.gencgelisim.com

Bir önceki yazımız olan NLP’ce Bir Değişim Modeli başlıklı makalemizde kişisel gelişim, nlp ve değişim ve nlp ve gelişim hakkında bilgiler verilmektedir.

You can follow any responses to this entry through the RSS 2.0 feed. You can leave a response, or trackback from your own site.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir