Evlilikten Önce Evlendikten Sonra

Written By: Süper Beyin - May• 23•13

Your ads will be inserted here by

Easy Plugin for AdSense.

Please go to the plugin admin page to
Paste your ad code OR
Suppress this ad slot.

evlilik3

 

Erkekler  hayatının  en hareketli,en romantik,en duygusal dönemlerini evlenmeden önce yaşarlar.Erkek anaları da oğullarının tamamen değiştiğini söylerler bu dönemde.Savaşmayı sever erkek, hele bu savaş bir kadın için ise,inanılmaz bir değişim sürecine girerler.

Evli kadınlar bilirler,kocalarıyla tanıştıkları ilk dönemlerini.

Şimdiki halleriyle evlenmeden önceki dönemlerini gelin bir değerlendirelim.

Bana göre  erkeklerin evlenmeden önce ve evlendikten sonra diye iki farklı dönemleri vardır.

Erkekler genelde  ilişkileri için sorumlulukları evlenmeden önce bolca alırlar.Eğer bir ilişkiye başladıysanız sevginin yanında aynı ölçüde sorumlulukta almanız gerekir.Partnerinizle ,beraberliğiniz için belli başlı yapılması gerekenler vardır.Çoğu zaman tek başınıza karar alamazsınız.Sadece kendi beğenilerinize göre hareket edemezsiniz.Partnerinizi gerçekten seviyorsanız ve ciddi bir ilişki düşünüyorsanız bu hislerinizi her yönüyle göstermelisiniz.

Kadın ,erkeğin ilişki içerisindeki tutum ve davranışlarına çok dikkat eder.Genelde erkek kendini evlenilecek erkek olduğuna bir şekilde ikna eder.Ve bu ilişki sürecinde bu güveni verebilmek için kadını aşırı derecede gözlemler.Kadının hoşuna giden ,gitmeyen her şeyi bilir.Yani etkili bir konsantrasyon geliştirir.Konsantre olmak bir işte hata yapmanızı engeller,başarılı olmanızı sağlar.

Erkekler evlilik öncesinde kadına konsantre olmuş haldedirler.Öyle ki,bu yaklaşımlar kadının çok hoşuna gider.Ama şunu bilmezler ki konsantrasyon uzun süreli olmaz.

Kadını sahiplenir,kadının ailesini sahiplenir,hoşuna gidecek her şeyi yapar,sürekli yanında olduğunu hissettirir.Şaşırır kalırsın ,işte bu dersin.İçinde bir şeyler uyanmaya başlar.

Aşk , kendini karşındakine beğendirme çabasıdır,dersek eğer;erkek bunu evlenmeden önce çok iyi yapar.Bir kadının beklentilerini çok iyi bilir ve sürekli bu beklentilere cevap vermeyle uğraşır.

Kadın ; evet bu adamdan çocuğum olsun istiyorum ,derse,son karar verilmiştir.Ama kadın buna karar verinceye kadar baya bir sınavdan geçirir erkeği.

Belki de hayatımızın bütününde sürekli sınav vermekteyiz.İstediğimiz  her şeyin bizi hak edip etmediğine bakarız bunun içinde farklı farklı sınavlar uygularız.

Mesela bir elbiseye ihtiyacımız olduğunda şartlarımızı uygun hale getirip alışverişe çıkarız.Ama öncesinde  kendimizi iyi tanıdığımız ve ne istediğimizi bildiğimiz için sokağa çıkıp bize layık olanı aramaya başlarız.Mağazalarda gezerken ,elbise seçerken sayısızca sınav yaparız ,elbiseye dokunup kumaşı tanımaktan,fiatını sorup kalitesini analiz etmeye kadar.

Bir ev almak istediğimizde yaptıklarımızda aynıdır aslında.Bütçemizi uygun hale getirip bizim paramızı hak edecek evlere bakmaya gideriz.

Your ads will be inserted here by

Easy Plugin for AdSense.

Please go to the plugin admin page to
Paste your ad code OR
Suppress this ad slot.

İnsanoğlu kendisinin hak ettiğini aradığını zanneder ama yaptığımız bizi hak edeni aramaktan başka bir şey değildir.

İlişkilerde böyledir.Birinden hoşlanınca ilişkiyi uzun süreli devam ettirebilmek için partnerimizi sürekli gizli sınavlara sokarız.Sınavların sonuçlarına göre değerlendirmeler yaparız.Bizi hak eden erkeği ya da kadını bulduğumuzda kararımızı vermek isteriz.

Ama erkek ve kadında bu süreç yoğunluk anlamında biraz farklı çünkü kadınların sınavı erkeklerden daha çok.Erkek kadını  iyi tanıdığı için yapması gerekenlere önceden iyi hazırlanır.Belki de yapılması gerekenler çok klişeleşti.Şimdi bir çok erkeğe sorsanız kadınlar ne ister diye?Hemen hemen aynı cevapları alacaksınız.Bana göre bu sınavların değişmesi gerekiyor.

Erkek istediğine ulaşma sürecinde avına odaklanmış aslan gibidir.Hangi hamlenin  nasıl sonuçlanacağını iyi bilir.Kadın ise bu avlanma sürecinde aynı taktikleri uygular sürekli.

Ey kadınlar bir erkeğin doğru bir eş,iyi bir partner,sağlıklı ve etkin bir baba olup olmayacağını nasıl anlıyorsunuz.

Bazı kadınlar ;

-Eşim doğru bir eş ama doğru bir baba değil.

– Eşim aslında çok iyi ama sorumluluklarını bilmiyor.

– Eşim çok iyi ve doğru bir baba ama iyi bir koca değil.Acaba en çok baba olmak için mi benimle evlendi.

 

Evet kadınlar bir erkeğin gerçekte evlenme ya da sizinle olma isteğinin nedeni ne ?

Bazı erkekler soyunun devamını çok önemser çünkü doğaya bir kendini kanıtlama isteği vardır.Bunun içinde doğaya bırakacağı evlat için en iyi kadını arar.Elde edene kadar da sınavına çok iyi çalışır.

Bazı erkekler bir kadınla yaşamak ve onunla bir ömür yaşamak ister.Ve size aşık olur ama çocuk olduktan sonra sizi yalnız bırakmaya başlar.

Sınavdaki sorular mı eksik acaba ?

 

www.superbeyin.gencgelisim.com

Bir önceki yazımız olan Müşteri İlişkilerinde 10 Altın Kural başlıklı makalemizde müşteri ilişkileri, müşteri ilişkileri nasıl olmalıdır ve müşteri ilişkilerinde 10 altın kural hakkında bilgiler verilmektedir.

You can follow any responses to this entry through the RSS 2.0 feed. You can leave a response, or trackback from your own site.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir