Güneşin Sana Ulaşmasını İstiyorsan Gölgeden Çık

Written By: Süper Beyin - May• 06•13

Your ads will be inserted here by

Easy Plugin for AdSense.

Please go to the plugin admin page to
Paste your ad code OR
Suppress this ad slot.

günes ve golge

 

Dolayısıyla insanın başarılı veya başarısız olmasında inançlar, çok etkilidir. Başarılı olamayacağına inandığınızda asla başarılı olamazsınız.

Hiçbir zaman zengin olamayacağınıza inanırsanız zengin olamazsınız ve artık zengin kişileri, hep sahtekârlık yaparak zengin olduklarını düşünerek suçlamaya başlarsınız.

Hangi işe teşebbüs edilirse edilsin insanın önündeki en büyük engel yanlış inançları yani kendisidir. Gölgenin oluşmasının sebebi insanın güneşin önünde durmasıdır. Öyleyse güneşin sana ulaşmasını istiyorsan gölgeden çık. Yanlış düşünce ve inançlardan kurtularak geleceğe daha mutlu ve umutlu bak.

Your ads will be inserted here by

Easy Plugin for AdSense.

Please go to the plugin admin page to
Paste your ad code OR
Suppress this ad slot.

Bir üniversite hazırlık öğrencisinin karşısındaki en büyük engel nedir sizce? Sınava giren diğer öğrenciler mi? İyi bir okulda okuyamaması mı? Maddi imkansızlıklar içinde olması mı? Belki bu sayılan sebeplerin de rolü olduğu söylenebilir, fakat asıl engel öğrencinin başarısızlığa olan inancı ve kendini o işe odaklamamasıdır.

Üniversiteye hazırlandığım yıl sadece iki tane kitabım vardı. Dersaneye de gitmiyor, özel ders falan da almıyordum. Ama öyle odaklanmış öyle adamıştım ki kendimi üniversiteyi kazanmaya sonunda amaca ulaşmanın sevincini yaşamıştım.

Dersanede sınavda önemli derecede başarılı olmasını beklediğim bir öğrenci gereğinden fazla yanlış yapıyor bir türlü beklediğimiz performansı gösteremiyordu. Bunun sebebini sorduğumda öğrenci her dersten belli bir miktarda soruyu yanlış yapacağına inandırmıştı kendini. Bir müddet devam eden terapiden sonra bu tür yanlış inanışını ortadan kaldırdım ve öğrencimiz bir ay sonraki deneme sınavında daha başarılı bir performans ortaya koymuştu. Üniversite sınavı sonunda da bulunduğu ilde önemli bir dereceye imza atarken istediği bölümü kazanmanın sevincini yaşamıştı.

 

NLP ile Başarı/Yücel Gökmen

www.superbeyin.gencgelisim.com

Bir önceki yazımız olan Bunları Biliyor muydunuz? başlıklı makalemizde çocuk eğitimi, çocuklarla ilgili bilmedikleriniz ve ebeveyn çocuk ilişkisi hakkında bilgiler verilmektedir.

You can follow any responses to this entry through the RSS 2.0 feed. You can leave a response, or trackback from your own site.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir