Hayat Bilgelik Fısıldıyor: Kulak Verebiliyor musun?

Written By: Süper Beyin - Haz• 24•13

Your ads will be inserted here by

Easy Plugin for AdSense.

Please go to the plugin admin page to
Paste your ad code OR
Suppress this ad slot.

beyin-isitme iliskidi

 

Dinleyin bakın hayat ne diyor… Kalbiniz neyi fısıldıyor?

Duyguların ve hayallerin fısıltıları: 

  • Duygularınızla örülü hayalleriniz var mıydı eskiden? Şimdi duyuyor musunuz onları, hayallerinizi? Ya duygularınız? Eskisi kadar coşkulu değil mi? “Beni kullan, beni daha çok yaşat ve hisset!”diyor çünkü…
  • Tüm ruhunu ve dahi bedenini harekete geçirecek olan güç, duygularında ve niyetinde gizli… Onlar, ruhun gizli kanatları. Öyle coşkulu ve güçlü iste, bunu öyle bir şevkle yap ki, olmasa da henüz hiçbir şey, hâlâ kapalıysa da tüm yollar, herkes seni uçuyor sansın. Belki de kapının açılması değil, uçarak üstünden geçmeyi öğrenmen içindir o engel!
  • Duygu; var olmanın, “ben buradayım” deme halidir. Duyguların kadar güçlü ve hızlısındır, duygularını yönlendirebildiğin kadardır aldığın mesafe. Bu yüzden güçlü olmak aslında güçlü hissetmektir. Onlar, tüm duygusunu, saf bir niyetle yapmak istediklerine, inançlarına yönlendirenlerdir.
  • Umut etmek ve hayal kurmak, kendine yaptığın yolculuğun hakikatinden beslenir. Sen bu hakikate kapattıkça gözlerini, uzaklaşırsın ruhunu besleyen ışıktan… Öyle güçlü olsun ki, duyguların, umutların, duaların taştan pınarlar çıkarsın!
  • Hayal et! Bazen yalnızca hayal etmek güzeldir. Çünkü korkusuz ve güçlü inançların hayali, saf bir niyetle döner gerçeğe… Hele bir de ameller niyetlere göreyse…
  • Sanatla, ilimle, terleyip çalışarak, kendin kadar başkası için de bir şeyler üretmek, bir adım daha insan olmaktır. Çünkü sabır dinlemeyi öğretir, seçici olmayı… İyi bir müzik, iyi bir resim yaptığımızda, güzel, yapıcı sözler çıktığında ağzımızdan ya da farklı lezzetlerle yeni tatlar keşfettiğimizde, sevgiye, eşitliğe, inanca ve paylaşmaya çoğalarak açılan birçok kapıdan girer, yürürüz dünyanın içinde, korkusuz ve emin…
  • Sizin hala hayalleriniz var mı? Eğer hala hayalleriniz varsa, daha yapacak çok şeyiniz var.
  • Neyi isterdik en çok; neler mutlu ederdi bizi ve neden şimdi onlar di’li geçmiş zamanın hikâyesinde anlatılıyorlar?

 

Elif Atlı

www.superbeyin.gencgelisim.com

Bir önceki yazımız olan Davranışlarınızı Değiştirin başlıklı makalemizde davranışları değiştirmek, davranışlarımızı değiştirmek ve Davranışlarınızı Değiştirin hakkında bilgiler verilmektedir.

You can follow any responses to this entry through the RSS 2.0 feed. You can leave a response, or trackback from your own site.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir