Hedefinizi Gerçekleştireceğiniz Bir Tarih Belirleyin

Written By: Süper Beyin - Nis• 17•13

Your ads will be inserted here by

Easy Plugin for AdSense.

Please go to the plugin admin page to
Paste your ad code OR
Suppress this ad slot.

hedefe ulasmak2

Hedefler saptamayı sevmiyoruz, çünkü üzerinde tarihleri var. Hedef saptarsanız, bir tarih tespit edeceksiniz ve sürenin sonuna yaklaşıldıkça, bütün engeller ortaya çıkacak. ‘Bir gün şunu yapacağım.’ dersem, üzerimde baskı olmaz, engeller karşıma çıkmaz ve bunları aşmam da gerekmez. Başarısızlık ve reddedilme korkusuyla yüzleşmem gerekmez. Ama aynı zamanda, istediklerime de sahip olamam.

Bir gün yapılacak olan hiçbir zaman yapılmaz. Ertelemenizi engelleyecek ve bir an önce harekete geçmenizi sağlayacak bir zaman diliminin olması gerekiyor. Okuldayken ödevimizi bitirmemiz gereken tarihler verilirdi. O ödevi son günde, hatta aynı gün ders saatinden hemen önce kantinde bitirmiş olsak bile o derse yetişirdi. Belli bir zaman diliminin olması, bizim varımızı yoğumuzu ortaya koymamızı ve kendimizi geliştirmemizi sağlar. Kesin bir tarih tespit etmelisiniz. Tam olarak ne zaman, hangi gün? Ocak 2009 bir hedef değildir. 23 Ocak 2009 bir hedeftir.

 

Cengiz Erşahin/Kendini Ateşle/Akis Kitap

www.superbeyin.gencgelisim.com

Bir önceki yazımız olan Gerçek Cesaret başlıklı makalemizde cesaret nedir, cesaretin tanımları ve gerçek cesaret hakkında bilgiler verilmektedir.

You can follow any responses to this entry through the RSS 2.0 feed. You can leave a response, or trackback from your own site.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir