İçinize Ördüğünüz Duvarı Yıkın

Written By: Süper Beyin - Tem• 09•13

Your ads will be inserted here by

Easy Plugin for AdSense.

Please go to the plugin admin page to
Paste your ad code OR
Suppress this ad slot.

duvarları yikmak

Ben yüksek bir setim, kalın bir duvarım.

Ben sizin, ailenizle, dostlarınızla, çalışma arkadaşlarınızla ve diğer insanlarla anlamlı ilişkiler kurmanızı önlemek için yıllar içinde tuğlaların, taşların üst üste konulmasıyla yavaş yavaş yükseldim. Bu duvarın temelleri çok eskiden, sen daha çocukken korku, güvensizlik, gücün kötüye kullanılması ve nefretle atıldı.

 Zamanla büyüdün, ihtiyaçların değişti, duvar da inat, bencillik, kıskançlık ve öfkeyle yükselmeye başladı.

Artık başkaları tarafından kolayca fark edilmeye başlayan duvar; ön yargı, inat, kibir ve gururla yerleşti.

Başkalarının sana yaklaşması, seninle güzel ve anlamlı ilişkiler kurulması zor olmaya başlamıştı; ancak duvarı geçilmez hale getirmek için ihmalkârlık, anlayışsızlık, saygısızlık, dinlememek ve inkâr ile üzerine dikenli teller de çekildi. Şimdi bu set, duvar artık gerçek bir engel olarak hayatına hükmetmeye başladı.

Your ads will be inserted here by

Easy Plugin for AdSense.

Please go to the plugin admin page to
Paste your ad code OR
Suppress this ad slot.

Şimdi sizden bir ricam var. Lütfen kendinize bir iyilik yapın, beni yıkın. Beni hakikatin, sevginin, şefkatin, merhametin, güvenin, emeğin, açık fikirliliğin, anlayışın, anlamlı ilişkilerin, saygının, ön görünün, sempatinin ve takdirin balyozuyla parçalayın.

Beni öyle yıkın ve parçalayın ki, temellerim de ortadan kalksın ve bir daha asla sizinle diğer insanlar arasına giremeyeyim.

www.gencgelisim.com

 

Bir önceki yazımız olan Üstatlar Güzel Konuşma Hakkında Ne Diyor? başlıklı makalemizde güzel konuşma, güzel konuşma hakkında söylenilenler ve hitabet hakkında bilgiler verilmektedir.

You can follow any responses to this entry through the RSS 2.0 feed. You can leave a response, or trackback from your own site.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir