Kendinizi Tanıyın

Written By: Süper Beyin - Haz• 05•13

Your ads will be inserted here by

Easy Plugin for AdSense.

Please go to the plugin admin page to
Paste your ad code OR
Suppress this ad slot.

anayasa

 

insanın kendini tanıması herşeyin başıdır. Sizde bu yola çıkmadan önce bazı bilgileri mutlaka öğrenmeli ve bunları bir liste hazlinde sıralamalısınız. Bu size başarıya ulaşmak için gereken yolu kısaltacak bir kestirme sağlar. Bunun için öncelikle bir kagıt kalem alın ve aşağıdaki soruları kendinize göre cevaplayın.

 

 1. Hangi burçsunuz ?
 2. Hangi müzklerden hoşlanıyorsunuz ?
 3. hangi tür filmleri begenerek izliyorsunuz ?
 4. Hang tür kitapları okuyor ve hangi yazarları beğeniyorsunuz ?
 5. Günde kaç saat çalışıyorsunuz ?
 6. Yeterince dinlenebiliyormusunuz ?
 7. Kendinize ve eşinize yeterince zaman ayırıyormusunuz ?
 8. Çocuğunuza zaman ayırabiliyormusunuz ?
 9. Nelerden korkuyorsunuz, fobileriniz neler?
 10.  En sevdiğniz yemek ve tatlılar neler ?
 11.  Hayalleriniz neler ?
 12.  Tabularınız varmı ?

 

Bu sorulara vereceğiniz cevaplar sizi kendinizle yüzleştirecek ve problemin çözümünde fayda sağlayacaktır. Örneğin daha sonraki aşamalarda oluşturacağımız Subliminal mesajla NLP tekniklerini oluştururken bu kaygı, korku yada endişelerinizi yenmek için uygun hipnotik telkinler vereceğiz, eger nelere tepki verdiğinizi bilmezseniz nelerin faydası olabileceğini kestiremezsiniz.

Your ads will be inserted here by

Easy Plugin for AdSense.

Please go to the plugin admin page to
Paste your ad code OR
Suppress this ad slot.

 

İnsan ancak kenidini tanıyarak daha yiye doğru geliştirebilir. Aslında NLP nin ana amacıda insanın kendisini tanımas ve geliştirmesi değilmidir ? Bu amaç sizin dürüst bir şekilde vereceğiniz cevaplarla doğru orantılıdır.

İnsan potansiyelini bilmeden onu nasıl daha yükseğe çıkarabileceğinide bilemez. İnsanın soluk alıp verebilmesi bile bir mucize iken bu mucizenin sahip olduğu insan aciz yada başarısız olabilirmi ? Eğer olabiliyorsa bu tamamen kendi seçimidir. Zira başarıya ulaşmak için yeterince çaba göstememekte sizin seçiminiz değilmidir ? Bu seçimi yapmak izin elinizde ve bu muhteşem mekanizma ve mucize oluşum olan insana yakışır seçimler yapmakta ancak kendini tanımak ve bunu NLP ile yüceltmekle olacaktır.

 

 

Serkan Ertem

www.superbeyin.gencgelisim.com

Bir önceki yazımız olan Yaşam başlıklı makalemizde yaşam, yaşam hakkında sözler ve yaşam nedir hakkında bilgiler verilmektedir.

You can follow any responses to this entry through the RSS 2.0 feed. You can leave a response, or trackback from your own site.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir