Meditasyon ve Zihnin Dönüşümü

Written By: Süper Beyin - Mar• 12•13

Your ads will be inserted here by

Easy Plugin for AdSense.

Please go to the plugin admin page to
Paste your ad code OR
Suppress this ad slot.

meditasyon cesitleri

 

 

Dragona Dönüşen Ressam

Kyoto, Myoshinji’deki Zen manastırının Dharma Salonunun tavanına bir Dragon (Ejder) resmi yapılmasına karar verilmişti. Ülkenin en iyi ressamı bu iş için çağrıldı. Adam işi kabul etti fakat önemli bir sorun vardı, daha önce hiç Dragon görmemişti.

Zen Rahibi ona şöyle dedi:

“Daha önce hiç Dragon görmemiş olmanı kafana takma. Sen kendin olabilirsin. Yaşayan bir Dragona dönüşebilirsin ve resmini yapabilirsin. Alışılmış kalıpların dışına çıkmayı dene.”

Your ads will be inserted here by

Easy Plugin for AdSense.

Please go to the plugin admin page to
Paste your ad code OR
Suppress this ad slot.

“Bir Dragon’a nasıl dönüşebilirim ki”, diye sordu Ressam.

Zen Rahibi cevap verdi:

“Yukarıdaki odalardan birine çekil. Zihnini Dragon’un üzerinde yoğunlaştır. Zamanı gelince içinden dayanılmaz bir şekilde bu resmi yapma arzusu gelecek. İşte o an, senin bir Dragon’a dönüştüğün an olacak. Dragon seni kendisine bir biçim vermen için yönlendirmiş olacak.”

Ressam odalardan birine çekilir ve o Zen manastırında birkaç ay geçirir. Oruç tutar. Meditasyon yapar. Bir gün bilinçdışından ( out of his unconscious) Dragon açığa çıkar. Ressam onun gözünden baktığını hisseder. İçi Dharma Salonunun tavanına kendi resmini yapma arzusuyla dolar…

İşte bugün Kyoto, Myoshinji’deki Zen manastırının Dharma Salonunun tavanında seyrettiğimiz güzel resmin hikayesi budur.

 

NLP İle Ruhsal Gelişim/Cengiz Erengil/Akis Kitap

www.superbeyin.gencgelisim.com

Bir önceki yazımız olan Mutluluğa Giden Sekiz Adım başlıklı makalemizde kişisel gelişim, mutluluğa giden 8 adım ve nlp hakkında bilgiler verilmektedir.

You can follow any responses to this entry through the RSS 2.0 feed. You can leave a response, or trackback from your own site.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir