Para Sizin İçin Ne İfade Ediyor? Güç mü, Amaç mı, Araç mı?

Written By: Süper Beyin - Nis• 15•13

Your ads will be inserted here by

Easy Plugin for AdSense.

Please go to the plugin admin page to
Paste your ad code OR
Suppress this ad slot.

para

 

İçinde bulunduğumuz topluma göre, para güç olarak algılanıyor. Evet, para; ihtiyaçlarımızı karşılamamıza yarayan maddi bir güçtür. Ben böyle düşünüyorum ama karşımdaki insan bunu nasıl değerlendiriyor, bu gerçekten önemli bir konu. İleride eşim olacak insan için para nedir, Bunu bilmeliyim.

Ahmet Bey bu soruya şöyle cevap vermişti: “İyi bir yaşam için, isteklerimize ve hedeflerimize ulaşabilmemiz için gerekli olan bir araçtır. Yeri geldiğinde belki güç olarak da kullanılabilir. Şu ana kadar ben kullanmadım. Yeri geldiğinde amaç da olabilir, daha iyi, daha kaliteli bir yaşam elde etmek için, mesela gençken çalışmayı amaç edinmek gibi… Fakat genel olarak baktığımızda para bir araçtır.”

Burada merak ettiğim bir diğer ayrıntı ise, işine ne kadar bağlı olduğuydu. Konuşmamız sırasında Ahmet Bey’in satır aralarında işiyle evli olup olmadığını anlamaya çalıştım. Çünkü işiyle haddinden fazla alâkadar olup, eşini evini ihmal eden birçok bey var. Gece 12’lere kadar çalışıp, elemanlarının işini dahi kendisi yapan, bütün vaktini elemanlarıyla ve iş projeleriyle geçiren beyler veya hanımlar var. Ahmet Bey’in bu konudaki hassasiyeti benim için çok önemliydi. Bu konuda ‘Ben, yuvamda iyi bir birey, iyi bir eş ve iyi bir baba olmak istiyorum. İşimin bunu engellemesine izin vermem’ dedi. Bu bakış açısı benim çok hoşuma gitmişti. Zamanı çok iyi kullanmak ve ev ile iş arasındaki dengeyi iyi kurmak gerekir. Aile saadetiniz adına birbirinize zaman ayırmayı ihmal etmeyin. Hayatı her şeye rağmen yaşamaya değer kılmak bizim elimizde.

 

150 Soruda Evlilik/Akis Kitap

www.superbeyin.gencgelisim.com

Bir önceki yazımız olan İş Hayatında Verimlilik Yönetimi başlıklı makalemizde iş hayatında verimlilik, İş Hayatında Verimlilik Yönetimi ve verimlilik yönetimi hakkında bilgiler verilmektedir.

You can follow any responses to this entry through the RSS 2.0 feed. You can leave a response, or trackback from your own site.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir