Zirvede Kalabilmek

Written By: Süper Beyin - Tem• 16•13

Your ads will be inserted here by

Easy Plugin for AdSense.

Please go to the plugin admin page to
Paste your ad code OR
Suppress this ad slot.

basari

Başarıyı yakaladıktan sonra, hangi yolları kat ederek oralara geldiğini unutarak, başarı yolunda ayaklarını yerden kesenler, çabalarından uzaklaşmaya, çalışmalarını uykuya yatırmaya kalkıştıklarında, ölüm öpücüğünü hak ettiklerini bilmelidir.

Bundan kaçışın tek yolu, başarıyı elde ettikten sonra, mükemmelliğinizi korumanızdır. Madem dağa zorlukla tırmanıp doruğa ulaştınız, niçin hemen aşağılara inmek isteyesiniz ki? Unutmayınız doruğa çıkana dek, birçok deneyiminiz oldu. Tecrübe kazandınız. Niye gücünüz yettiğince dorukta kalmayı düşünmeyesiniz? İnanıyorum ki hayat oyuncuları, o yerde, yani bulundukları o dorukta, yeni yöntemler bulup, o yöntemleri geliştirerek, kendi doruklarında uzun süre kalmayı başaracaklardır başarı, yaratıcı olanlarındır. Orda bulunmak isteyenler de, yeni yaratıcılık güçlerin kullanmak zorundadır. Hep daha iyi olmak, başarı yoluna sapanların görevi olmalıdır. Aksi halde birileri gelip sizi geçecektir. “Bu kadar yeter” diye bir anlamsızlığa asla düşmemelisiniz. O mantık, elde ettiklerinizi yitirtir, ömrünüzü kısaltır. AMAN DİKKAT. AYNADAKİ MUTLULUĞUNUZ BİR ANDA YOK OLABİLİR…

Sevgili hayat oyuncuları, hadi gelin birlikte şu satırları noktalayalım.

Sonuç olarak, rüyaların bitmesi, bizler için söz konusu edilemez. Başarılı olmak yetmiyor, daha başarılı olmak sanki görev oluyor yaşamda. Güzel, iyi, çok güzel, mükemmel, fevkalade, olağanüstü, inanılmaz, vs… vs… Yani başarıların sonsuzluk olgusu olduğunu bilmek zorundayız. Başarı yolu siz dünyadan ayrılmadıkça bitmiyor. Eğer o yolun bittiğine inanırsanız, sallanıp, tökezlenip, düşebilirsiniz… O yolda sallanıp, tökezlenip düşmemek için, kat ettiğiniz mesafe süresinde, neler yaptığınızı, nelere katlandığınızı unutmamalısınız. Başarınızın doğru uyguladığınız yöntemlerde saklı olduğunu bilmelisiniz. Ve tabii bunu asla unutmamalısınız. Ayrıca şanslarınızı çabalarınızla yarattığınızı da… Başarıdaki mükemmellik mücadele sürecinde hep vardır, var olacaktır. Hareketsiz kalmayın. BEYNİNİZİ ÜRETKEN, YÜREĞİNİZİ ÇARPIM ÇARPIM, DİLİNİZİ DOĞRU VE MANTIKLI İFADELERDEN UZAK TUTMAYIN. ÜRÜNÜN ELDE EDİLMESİ SÜREÇ İSTER. UNUTMAYIN…

 Kazım Eryüksel

www.superbeyin.gencgelisim.com

Bir önceki yazımız olan Bir Zamanlar Kardeştik Biz başlıklı makalemizde çocukların kaleminden öyküler, dostluk öyküleri ve iyilik öyküleri hakkında bilgiler verilmektedir.

You can follow any responses to this entry through the RSS 2.0 feed. You can leave a response, or trackback from your own site.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir