Zorlukları Kavramak ve Kabul Etmek

Written By: Süper Beyin - Mar• 16•13

Your ads will be inserted here by

Easy Plugin for AdSense.

Please go to the plugin admin page to
Paste your ad code OR
Suppress this ad slot.

cozumun parcasi olmak

Yeni bir işin ne kadar zamanınızı alacağının tahmini aşamasında bu tahmini yapmak isteyen insanların teklifini kabul etmeyin. Konu hakkında ne kadar dikkatli davransalar da, muhtemelen yanlış tahminler yapacaklardır. İmkanlar, bilgiler, ekipmanlar, yardım imkanları kişisel olarak incelemeye alınmadan bu tür tahminler yapılamaz. Başlangıç tahminlerinizi iki kez yapmanız sizin için daha güvenli sonuçlar verecektir.

Sizden tam olarak ne beklendiğini ve ne tür yardımlara gereksinim duyduğunuzu iyice belirlemelisiniz. Program organizatörü size bu konudaki bilgileri vermezse ve kararlarınızı almak için bunun önemli bir bilgi olacağını düşünüyorsanız, bu işe girişmeden önce, kendisinden bu bilgileri vermesini isteyiniz.

Aynı anda gereğinden fazla dış etkinlik yerine getirmeye çalışmaktan kaçının. Bunu yapmanız aynı anda birden fazla riski göze almanız demek olacaktır. Ayrıca dış etkinliklerinizin işinize ayırdığınız zamanı etkilemesinden kaçınmalısınız.

İlk defa uğraşacağınız bir etkinlik gündeme geldiğinde, ön tahminlerinizi iki kez yapmanızda fayda var çünkü, alışkın olmadığınız bu işte, zaman kaybettirici ayrıntılar daha da fazla olacaktır ve bunun farkına varmayabilirsiniz. Ayrıca bir sürü yeni sorular ve öğrenme gereksinimleri ortaya çıkacaktır. Yani yeni etkinliklere el atmak için oldukça dikkatli olmalısınız ve kendinizi gereğinden fazla zorlamamalısınız.

Sonuç olarak kabullenme koşullarınıza göre sorumluluklarınızı değerlendirebilmelisiniz, onları size yardım edebilecek insanlarla paylaşabilmelisiniz.

 

Devi Uyandır/Lilay Koradan/Akis Kitap

www.superbeyin.gencgelisim.com

Bir önceki yazımız olan Her Derde Deva Motivasyon başlıklı makalemizde her derde deva motivasyon, motivasyon ve motivasyon sağlama hakkında bilgiler verilmektedir.

You can follow any responses to this entry through the RSS 2.0 feed. You can leave a response, or trackback from your own site.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir